Kaski snowboardowe, narciarskie i rowerowe  

Kask snowboardowy to bezpieczeństwo na stoku

Nie możesz doczekać się zimowego wypadu na stok? Snowboard to Twój żywioł? Świetnie! Pamiętaj jednak o odpowiednim stroju i wyposażeniu, które powinien mieć każdy snowboardzista - przede wszystkim chodzi o dopasowany kask snowboardowy. To podstawa bezpieczeństwa na stoku, o czym przypominają regulaminy niektórych stoków, na których kaski snowboardowe są wymagane u osób poniżej 16 lat. Koniecznie sprawdź kaski snowboardowe dostępne w sklepie INTERSNOW. Oferujemy największy wybór kasków w różnych wariantach, u nas znajdziesz zarówno kaski damskie jak i męskie wyposażone m.in. w zdejmowane nauszniki. Przed wejściem lub wjechaniem na stok, warto się odpowiednio zabezpieczyć. Nawet osoba o zaawansowanych umiejętnościach, nigdy nie powinna zapomnieć o kasku.

Kask snowboardowy to must have każdego snowboardzisty

Kask snowboardowy ma za zadanie dbać o Twoje bezpieczeństwo na stoku. Kask to Twoja ochrona podczas upadku. W snowboardzie przewracają się wszyscy niezależnie od stopnia zaawansowania jazdy. Oczywiście przed rozpoczęciem przygody ze snowboardem również warto poznać zasady zachowania się podczas upadku, aby nie doznać poważnych kontuzji i złamań, niemniej jednak podstawową formą ochrony naszego zdrowia jest kask i ochraniacze snowboardowe. Warto również pamiętać, że w niektórych krajach (np. w Słowacji) za brak kasku na stoku mogą grozić konsekwencje w postaci grzywny.

Kaski snowbowardowe dla niej i dla niego 

Dostępne na rynku kaski snowboardowe występują w wielu odmianach np. damskie, męskie, dziecięce, ze zintegrowaną szybą lub z twardym uchem. Przy wyborze kasku podstawowymi kryteriami powinny być rozmiary i masa kasku, które gwarantują wygodę noszenia. W razie braku odpowiedniego dopasowania dostępne są również specjalne gąbki lub zwężane panele. Nie bez znaczenia jest też kolorystyka kasku oraz cena, jednak niezależnie od wyboru warto postawić w pierwszej kolejności na dopasowany kask. 

Pamiętaj, że jazda snowboardowa to ma być frajda i przyjemność, ale trzeba zachować zdrowy rozsądek, by nie doznać poważnej kontuzji. Wypadek na stoku może przytrafić się każdemu, nawet tym najbardziej doświadczonym snowboardzistom czy narciarzom. Dobrze jest także wziąć pod uwagę inne, niezbyt doświadczone osoby, które mogą na nas wpaść, robiąc nam przy okazji krzywdę. W takich przypadkach od kontuzji może uchronić kask snowboardowy.

Szeroki wybór kasków snowboardowych

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór kasków narciarskich i snowboardowych. Wśród nich znajdziesz topowe marki, takie jak Spy Optic, Shred oraz Demon. W razie wątpliwości pomożemy Ci dobrać odpowiedni kask narciarski, bo jego odpowiedni wybór również jest bardzo ważny. Jeśli kask jest dobrze dobrany, może uchronić przed różnego rodzaju nieszczęśliwymi wypadkami. Zapoznaj się z naszą ofertą na kaski snowboardowe i uprawiaj sport mądrze i z rozwagą!

Dla pełnego komfortu jazdy warto do kasku dopasować odpowiednie gogle snowboardowe. Sprawdź najnowszą kolekcję modeli i zadbaj kompleksowo o bezpieczeństwo na stoku.