Maszty windsurfingowe  

Maszt windsurfingowy to nieodzowny element wyposażenia windsurfingowego. W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór masztów wiodących producentów na rynku.

Długość i typ budowy to najważniejsze parametry, które powinny być brane pod uwagę przy wyborze takiego ekwipunku jak maszty windsurfingowe. Są one dostępne w wielu wersjach. Dzięki temu łatwiej można dopasować wybrany typ do planowanej eksploatacji – technik wykorzystywanych podczas uprawiania tego charakterystycznego sportu wodnego. Ważne jest też, by opisywany element był kompatybilny z deską oraz żaglem. Kompletny sprzęt do windsurfingu pozwala osiągnąć oczekiwane rezultaty podczas zabawy z falami na otwartym morzu czy oceanie. W razie wątpliwości przy zakupie serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Filtry

Filtry Pokaż filtry Ukryj filtry

Rocznik
Średnica
Zawartość węgla

Z jakich materiałów wykonuje się najczęściej maszty windsurfingowe?

Oprócz wspomnianych już parametrów maszt do deski windsurfingowej powinien być bardzo trwały. W niektórych przypadkach odporność na uszkodzenia mechaniczne musi iść w parze z elastycznością, co jest dość trudne do osiągnięcia. Rozwiązaniem okazało się zastosowanie przez producentów znacznej zawartości włókna węglowego. W przypadku sztywniejszych modeli do surfowania w wymagających warunkach zalecamy wersje z większą domieszką włókna szklanego. 

Maszt do windsurfingu to zatem element ekwipunku, który dostępny jest w wielu wariantach, co szczególnie w przypadku amatorów nierzadko utrudnia wybór doczepianej do deski części podtrzymującej żagiel. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego jako sklep windsurfingowy gwarantujemy pełne wsparcie podczas zakupów – zachęcamy do kontaktowania się z nami drogą telefoniczną lub elektroniczną!