Ubrania dla snowboardzistów

Zanim podejmie się decyzje o wyjeździe na stok, trzeba się upewnić, że ubrania i sprzęt sportowy spełnią nasze oczekiwania w trakcie szusowania. Jeśli to kolejny sezon na desce, najlepiej jest przymierzyć cały zestaw, ponieważ przez rok nieużywania, może się okazać, że ubrania są zbyt obszerne lub za małe. Jeżeli natomiast w planach ma się dopiero rozpoczęcie przygody ze snowboardem, najlepszym miejscem na zrobienie zakupów jest sklep sportowy.

Na co zwrócić uwagę?

okulary przeciwsłoneczneZ łatwością znajdziemy w nim ubrania przeznaczone do tego rodzaju aktywności. Materiał, z którego jest wykonana dobra odzież snowboardowa, powinien być wodoodporny, dzięki czemu roztopiony śnieg nie będzie powodował uczucia dyskomfortu. Warto sprawdzić, czy model posiada pas śnieżny, który jest świetną ochroną przed wiatrem lub dostającym się pod kurtkę śniegiem. Poleca się kolorowe zestawy ubrań, których zadaniem jest nie tylko modny wygląd. Mogą one pomóc w zachowaniu bezpieczeństwa, ponieważ zjeżdżając w takiej odzieży, jest się lepiej widocznym. Pod tym względem, warto unikać kurtek czy spodni w kolorze białym, bo jest to barwa mniej zauważalna dla innych.

Ubrania niezbędne na stoku

Dla miłośnika sportów zimowych istotną inwestycją jest odzież snowboardowa. Sklep oferuje szeroki wybór ubrań, które są wytrzymałe i posłużą na dłużej niż jeden sezon. Wybierając spodnie snowboardowe czy kurtkę, trzeba je przymierzyć. Nie mogą krępować ruchów w trakcie skręcania czy zjeżdżania. Warto sprawdzić, czy kurtka posiada tzw. kieszeń Napoleona, która przylega do ciała i jest świetnym miejscem na schowanie smartfona. Praktycznym elementem jest także schowek, w którym można pomieścić kartę wstępu, czyli ski pass. Dzięki temu nie będzie trzeba jej wyjmować za każdym razem, gdy chce się wejść na stok. Elementem niezbędnym są także gogle snowboardowe. Ich istnienie doceni każdy, kto miał wątpliwą przyjemność bycia oślepionym na stoku przez odbijające się światło. Jego elastyczne zamocowanie na szerokiej gumce sprawia, że nie ześlizgnie się on z głowy. Ponadto, chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV jak najlepsze okulary przeciwsłoneczne. Sklep posiada modele, które zapewniają lepsze widzenie także podczas zjazdów wieczornych.

Sprzęt sportowy do zjazdów

spodnie snowboardoweDobrze wyposażony sklep snowboardowy pomoże w doborze rozwiązań, które będą optymalne dla osoby o konkretnej wadze czy wzroście. Jeśli wie się już, na jakiej desce spędzi się najbliższy sezon, należy następnie kupić wiązania snowboardowe. Warto się upewnić, że pasują one do butów, bo często zdarzają się różnice w szerokości.

Wiele elementów składa się na kompletny strój na snowboard. Dzięki ich istnieniu można cieszyć się śnieżnym puchem, bez konieczności martwienia się o przemoknięcie czy nadmierne wychłodzenie. Z dobrze dobranym ekwipunkiem można skupić się na tym, co najważniejsze, czyli radości ze zjazdów.