Now Ipo men's snowboard bindings (black)

  • Now Ipo men's snowboard bindings (black)

Now Snowboarding

men

3-4 working days

medium

standard

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka

Średnia ocena: 4.87, na podstawie: 89 ocen

Warning: Last items in stock!

528 PLN

1 056 PLN

Best price guarantee

Best price guarantee

Dispatch in 48h

Dispatch in 48h

Exchange

Exchange

DESCRIPTION

JF Pelchat – były prorider , po kilku latach prac projektowych  i testów zaprezentował w końcu swoje dzieło NOW IPO wiązanie snowboardowe zainspirowane w swoim działaniu mechaniką trucków deskorolkowych.
O nowym produkcie JF Pelchat'a zrobiło się głośno w styczniu 2012, kiedy ogłoszono przyznanie nagrody ISPO Product of the YEAR – największego i najbardziej prestiżowego wyróżnienia przemysłu snowboardowego . Za raz po nim posypały się Platinum Award przyznawana przez Snowboard Mag oraz Editor’s Pick przyznaną przez Transworld Business. Krótko mówiąc, wiązania zgarnęły wszystko co było możliwe. Jednak największym wyróżnieniem są opinie riderów – od tych początkujących po topowych prosów, zarówno jibberów jak i big mountain freeridowców, większość z nich bardzo wysoko ocenia innowacyjny produkt Pelchata, a sporo z nich już nie wróciło do swoich starych wiązań.
Co zatem sprawia, że produkt jest fenomenalny i udało mu się wypełnić niszę w wydawałoby się przepełnionym segmencie? Przede wszystkim sprawił to okres testowania i doskonalenia produktu, po drugie JF Pelchat jeździ na desce od 1985 roku i w swojej karierze zdążył sporo namieszać na scenie snowboardowej – 15 okładek w topowych wydawnictwach, niezapomniane party w najlepszych produkcjach. Kolejnym argumentem może być miejsce w którym odbywały się prace – Whistler czyli matecznik wszelkiego dobra snowboardowego z Kanady.
Dodajcie do tego jeszcze silną ekipę w skład której wchodzą między innymi Jeremy Jones, DCP, Devun Walsh, Romain de Marchi, Helen Schettini no i macie chyba wymarzony development team. Ale wracając do technologii – wiązanie ma odzwierciedlać pracę trucków deskorolki, zwiększać kontrolę krawędzi oraz wykorzystywać ruch stopy – tak, tak dobrze czytacie, do większej przyjemności jazdy oraz komfortu. Jest kilka ruchomych części, są też gumki, wszystko można dopasować do swojego stylu jazdy i preferencji....

Nowa era w tworzeniu wiązań The Future i NOW. Wiązania NOW IPO inspirowane skateboardowymi truckami.

Jako jedyne posiadają KINGPIN (oś skrętną) która odpowiednio rozkłada siły.

ALUMI RING - stworzony z aluminium T6061 który zastępuje tradycyjny dysk przykręcany do deski.

HANGER - specjalnie zaprojektowana konstrukcja podstawy wiązania która przekazuje siły z osi na punkty podporu wiązania.

HIGHBACK - asymetryczna freestylowa konstrukcja dająca lepsze podparcie dla nogi i buta. Skręcona pod kątem 5* z progresywnym flexem tłumiącym drgania.

FLUSH CUP - specjalnie zaprojektowany i wyłożony gumą tył wiązania trzymający buta na swoim miejscu nawet w przypadku gdy wpadnie wam do głowy pojeździć bez Highbacków. Daje to totalne poczucie jazdy podobnej do surfingu czy jazdy na deskorolce.

 

                                                                      

PAYMENT METHODS

  • Credit Card
    Pay with your credit card.

  • Wire transfer 
    Bank account transfer

DELIVERY METHODS

  • Courier service
    You'll get your parcel delivered by courier.                                                                                                            Delivery time depends on your location and may take 3 to 7 working days. 

            

You may return or exchange your purchase up to 30 days, starting from the delivery date.

Tags