Zestaw snowboardowy Jones Flagship + Mercury

 • Deska Snowboardowa Jones Flagship
 • Deska Snowboardowa Jones Flagship
 • Deska Snowboardowa Jones Flagship
 • Deska Snowboardowa Jones Flagship
 • Deska Snowboardowa Jones Flagship
 • Deska Snowboardowa Jones Flagship

Jones

męskie

1 dzień

Freeride, Carving, Powder

Directional

Hybrid

Standard, Wide

Twarda

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka

Średnia ocena: 4.57, na podstawie: 59 ocen

2 560 PLN

3 657 PLN

Gwarancja najniższej ceny

Gwarancja najniższej ceny!

Wysyłka w 24h

Wysyłka w 24h

14 dni na zwrot zakupów

14 dni na zwrot zakupów

Opis

Informacje szczegółowe - deska snowboardowa Jones Flagship

 • Flagship to fundament freeridu, tylko dla ekspertów. Wyróżnia się w technicznym terenie i jest jedną z najbardziej inspirujących desek do jazdy freeride na świecie. Wyposażony w kierunkowy profil rockera + Traction Tech 3.0 dla niezrównanego trzymania krawędzi w trudnych warunkach, profil 3D Contour Base 3.0 do niesamowitego pływania w puchu. Flagship rzeźbi swoje linie z niewiarygodną precyzją. Zwężający się kształt Flagshipa sprawia, że ogon ma mniejszą wyporność co sprawia, że w puch jest lekko zanurzony przez co łatwiej jest surfować i szybsze skręty. Wierzchnia warstwa z forniru FSC ™, wzmocnienia Power Stringers z lnu i bazaltu oraz nowy rdzeń  FSC ™ Power Core zapewniają doskonałą reakcję na skręcanie i zmniejszenie drgania deski na nierównym terenie. Dodatkowo na sezon 2021 wprowadzony został tzw. Float Pack, jest to dodatkowa para insertów cofnięta o podwójną odległość od standardowej, co znakomicie ułatwia jazdę w głębokim śniegu bez zbędnego obciążania tylnej nogi.

 • Freeridowy 3D Contour Base z równoważnym 7 mm spoonem na nosie i ogonie. Spoon zaczyna się w punkcie rozpoczęcia rockera. 

 • Triax Fiberglass - wieloosiowy, zszywany laminat z włókna szklanego, który zapewnia precyzyjną i szybką jazdę w każdym terenie i warunkach śniegowych.

 • Flax/Basalt Power Stringers – Nowa warstwa wzmacniająca wykonane w 100% z naturalnych włókien z lnu i bazaltu, która pomaga w przenoszeniu mocy na krawędzie deski, poprawia skręcaną reakcję deski i pochłania wszelkie drgania deski.

 • Oversized Recycled Edges - wszystkie deski Jones’a są posiadają powiększone krawędzie wykonane ze stali pochodzącej z recyklingu dla dodatkowej trwałości i zachowania zrównoważonego rozwoju.

 • Recycled ABS - tworzywo ABS jest niestety niezbędnym złem w produkcji desek snowboardowych. Jones do produkcji tego tworzywa wykorzystuje wyłącznie plastik pochodzący z recyklingu.

 • Wend Natural Wax - deski Jones są gotowe do bezpośredniego użycia zaraz po odbiorze ze sklepu i są fabrycznie woskowane naturalnym woskiem Wend.

 • Super Sap Bio Resin - wszystkie deski Jonesa są zbudowane w oparciu o biologiczne, odnawialne żywice epoksydowa zamiast epoksydów na bazie ropy naftowej. Surowce używane do produkcji laminatu Super Sap Bio-Resin są produktami odpadowymi procesów przemysłowych oraz roślin. Produkcja laminatu Super Sap wymaga 33% mniej emisje gazów cieplarnianych niż konwencjonalna żywica epoksydowa.

 • Rdzeń Power Core - rdzeń z pełnego drewna o potrójnej gęstości, wyposażony w twarde, bambusowe podłużnice dla zwiększenia popu i trwałości oraz paulowni dla zredukowania jego masy. Jest on specjalnie wyprofilowany aby zapewniał stabilne i przyjemne czucie deski. Bardziej miękki między stopami, co ułatwia inicjację skrętu i  sztywniejszy na nosie i tailu, co zapewnia stabilność podczas jazdy po nierównym terenie i podczas lądowania. 
 • Float Pack - jest to dodatkowa para insertów cofnięta o podwójną odległość od standardowej, co znakomicie ułatwia jazdę w głębokim śniegu bez zbędnego obciążania tylnej nogi.

Przeznaczenie

Flagship.jpg

Shape & Profil

Hybrydowy profil rocker/camber charakteryzuje się dłuższym rockerem na nosie deski niż na ogonie.i camberem między wiązaniami. Podniesiony nose deski, dzięki zastosowaniu rockera, unosi ja i poprawia zwrotność podczas gdy camber pomiędzy stopami zapewnia znakomite trzymanie krawędzi i reaktywność. Ogon o nieco mniejszym rockerze zapewnia moc i stabilność tradycyjnej deski, jednocześnie eliminuje efekt łapania krawędzi i wydatnie pomaga przy lądowaniu w pozycji switch.

Kształt 3D Contour Base

Kształt deski 3D

Styl jazdy: freeride, curving, pow

Głównie kierunkowa jazda po przygotowanych trasach oraz poza nimi.  

Kształt deski: directional

Deska kierunkowa charakteryzuje się wydłużonym nosem deski w stosunku do jej taila. Tego typu deski sprawdzają się najlepiej podczas jazdy po przygotowanym stoku, agresywnej jeździe na krawędzi oraz poza trasami w puchu.

Profil deski: directional rocker  

 

Hybrydowy profil rocker/camber charakteryzuje się dłuższym rockerem na nosie deski niż na ogonie i camberem między wiązaniami. Podniesiony nose deski, dzięki zastosowaniu rockera, unosi ja i poprawia zwrotność podczas gdy camber pomiędzy stopami zapewnia znakomite trzymanie krawędzi i reaktywność.

Szerokość deski: standard, wide

Deski o standardowej szerokości przeznaczona jest dla snowboardzistów o rozmiarze stopy nie większym niż 44Deski wide przeznaczone są dla riderów o rozmiarze stopy 45 i większym

Flex deski: stiff 8/10

Ślizg: spiekany 9900

Wykonany z UHMW bardzo wysokiej gęstości cząsteczkowej (UHMW) polietylenu oraz węgla. Ten super szybki ślizg spiekany jest łatwy w regeneracji dzięki zastosowanemu materiałowi.

Rdzeń:  FSC™ Power Core

Najwyższej jakości rdzeń drewniany o podwójnej gęstości w proporcji paulowni do topoli jak 2:1, co stanowi o jego niskiej wadze.

Informacje szczegółowe - wiązania snowboardowe Jones Mercury

 • Mercury to wiązania typu all-mountain, free-surf, idealne do freestylu, freeridingu i surf slashingu. Zapewniają doskonałą kontrolę krawędzi deski i zrównoważony komfort jazdy z bardziej manewrowym, średnio sztywnym flexem. Merkury natychmiast zareaguje na każdy Twój ruch dzięki technologii Now Skate Tech, która zapewnia przenoszenie energii i impulsów sterujących ridera bezpośrednio na krawędź deski. Nowością na sezon 2021 jest łyżka o nazwie Control Flex, która zapewnia solidne wsparcie, pochłania drgania nierówności terenu oraz eliminuje efekt „szczypania” łydki. Wiązania można ustawić w tryb Surf lub Freeride, używając  podkładek o różnej twardości, oraz przekładając asymetryczne paski śród-stopowe typu Flip-It. Tryb surf oferuje większą ruchomość w stawie skokowym, a tryb Freeride sztywność i responsywność. Nowością na sezon 2021 r. jest nowy highback o nazwie Control Flex oraz nisko-profilowe paski palcowe Auxtech i ergonomiczne klamry.

 • Technologia Skate Tech - system Skate Tech działa jak trucki do deskorolki i poprawia kontrolę deski. Ponadto zmniejsza zmęczenie stóp, przenosząc energię bezpośrednio z wiązania na krawędzie deski dzięki dynamicznej konstrukcji.
 • Podstawa Hanger 2.0 - nylonowa baza z 30% zawartością włókna szklanego. Hanger obraca się na kingpinie jak dźwignia, umożliwiając błyskawiczny transfer energii z krawędzi na krawędź. Znakomite rozwiązanie, który zapewnia najbardziej równomierny flex ze wszystkich wiązań na rynku.
 • Dwa zestawy podkładek o różnej twardości w komplecie, do jazdy freeride i surf
 • Stopa - nylon, recycled carbon. Mocuje wieszak do sworznia i jest połączeniem wiązania z deską. Wykonany z nylonu i przetworzonego węgla.
 • Klamry Asym Buckles - całkowicie nowe, odporne na uderzenia klamry wykonane ze stopu aluminium, wyposażone w ultra mocne dźwignie i sprężyny. Trójstopniowa grzechotka skraca czas wpięcia się i wypięcia z wiązań.
 • Technologia Flushcup - zapewnia możliwość swobodnego surfowania bez łyżki w głębokim puchu (sprzedawany osobno). 
 • Foot pillow - Pełnowymiarowa podkładka z pianki EVA, która maksymalizuje komfort wiązań, minimalizując zmęczenie stopy. Formowana 3D powierzchnia wkładki zapewnia doskonałą przyczepność dla każdego typu podeszwy buta i zapobiega gromadzeniu się śniegu.
 • Dyski 4x4 oraz EST w komplecie
 • Łyżka typu Control Flex - zaprojektowany z myślą o zrównoważonej reakcji i elastyczności. Średnio szeroki profil i średnio sztywny flex pozwalają na solidne trzymanie podczas jazdy na krawędzi i odpowiednią swobodę boczną podczas skoków.
 • Waga: 868 g (rozmiar M)
 • Paski palcowe - 3D AuxTech
 • Regulacja pasków - Tool-les

Mocowanie wiązań: 4x4, 4x3, EST

4_4_4.jpg  W komplecie dyski w systemie EST, mocujące wiązania do deski dwoma śrubami. Dyski ten są przystosowane do mocowania wiązań do desek typu The Channel marki Burton.

Sztywność wiązań:

- surf mode 5/10

- freeride mode 8/10

Sztywność łyżki: 6/10

Tryb freeride/surf

Wiązania Jones Mercury umożliwiają dostosowanie tłumienia i reakcji na impulsy sterujące ridera poprzez zmianę trybu pracy  surf/freeride. Tryb surf zapewnia większą swobodę „zmiękczając” nieco cały zestaw co jest przydatna np. przy jeździe w puchu, zaś tryb Freeride oferuje większą sztywność zapewniając błyskawiczną reakcję deski na ruchy ridera. Zmianę trybu jazdy uzyskujemy przez wymianę podkładek tłumiących z miękkich (tryb Surf) na twardy (tryb Freeride) i przekładając paski śródstopowe typu Flip-It z lewego wiązania na prawe. Paski śródstopowe w trybie Freeride oferują więcej wsparcia bocznego przez co sterowanie deską jest precyzyjniejsze, natomiast w trybie Surf zapewnia solidne wsparcia pięty z jednoczesnym zwiększeniem elastyczności stawu skokowego.

Freeride mode

Freeride mode

         
Surf mode

Surf mode
Product Size Weight_Range (lbs/kg) Bindings Recommended Size Weight / Production tolerance +/- 15% Big Horn Series Effective Edge Length Nose Length (cm) Tail Length (cm) Nose Width (cm) Waist Width (cm) Tail Width (cm) Taper Sidecut (m) Reference Stance (cm) Centered Stance (cm) Setback (cm)
151 120-170 lbs / 54-77 kg S/M 2,5 kg / 5,5 lbs 111.8 32.1 18.1 29.04 24.3 27.61 1.2 7.3 54 52 30
154 120-170 lbs / 54-77 kg S/M 2,6 kg / 5,7 lbs 114.2 32.4 18.4 29.17 24.6 27.81 1.2 7.9 56 54 30
158 130-180 lbs / 59-82 kg S/M 2,7 kg / 5,9 lbs 117.6 32.7 18.7 29.4 24.9 28.1 1.2 8.5 60 58 30
159w 140-190 lbs / 64-86 kg M/L 2,9 kg / 6,3 lbs Big Horn Series 118 33 19 30.72 26.3 29.45 1.2 8.7 60 58 30
161 140-190 lbs / 64-86 kg S/M 2,8 kg / 6,1 lbs 120 33 19 29.57 25.2 28.34 1.2 9.1 60 58 30
162w 160-210 lbs / 73-95 kg M/L 2,9 kg / 6,3 lbs Big Horn Series 121 33 19 30.65 26.3 29.43 1.2 9.3 60 58 30
164 160-210 lbs / 73-95 kg M/L 2,9 kg / 6,3 lbs 122.6 33.2 19.2 29.86 25.4 28.63 1.2 9.3 60 58 30
165w 160-210 lbs / 73-95 kg M/L 3,1 kg / 6,8 lbs Big Horn Series 123.4 33.3 19.3 31.07 26.6 29.84 1.2 9.4 60 58 30
167 160-210 lbs / 73-95 kg M/L 3,1 kg / 6,8 lbs 124.6 33.7 19.7 30.46 25.9 29.21 1.2 9.4 60 58 30
169w 170-220+ lbs / 77-100+ kg M/L 3,2 kg / 7,0 lbs Big Horn Series 126.6 33.7 19.7 31.65 27 30.4 1.2 9.5 62 60 30
172 170-220+ lbs / 77-100+ kg M/L 3,2 kg / 7,0 lbs Big Horn Series 128.8 34.1 20.1 31.1 26.3 29.83 1.2 9.5 62 60 30

SPOSÓB PŁATNOŚCI

 • Za pobraniem
  Za przesyłkę zapłacisz przy odbiorze.

 • Szybki przelew PayU
  Przelew z konta lub karty kredytowej

 • Wpłata na konto
  Zapłata tradycyjnym przelewem internetowym lub w urzędzie pocztowym.
  Brak opłaty po upływie 5 dni roboczych od złożenia zamówienia, oznacza anulowanie zamówienia.

 • Płatność ratalna
  Zapłata w systemie Raty PayU.

SPOSÓB DOSTAWY

 • Przesyłka kurierska
  Przesyłka zostanie do Ciebie wysłana jedną z wymienionych firm kurierskich: Inpost, DPD, GLS                              Koszt wysyłki: 16 zł, 19 zł - przesyłka przedpłacona, 19 zł, 25 zł - przesyłka pobraniowa 

REKLAMACJE

Każdy zakupiony w  produkt można reklamować z tytułu rękojmi przez okres 2 lat od zakupu produktu. Reklamacji nie podlegają uszkodzenia powstałe z winy użytkownika w wyniku niezgodnej z instrukcją obsługi i konserwacji oraz usterki wynikłe wskutek złego przechowywania, urazów mechanicznych i wypadków losowych

ZWROTY

Najdroższy Klient ma prawo do odstąpienia od umowy lub wymiany zakupionego produktu w terminie 14 dni od daty jego otrzymania. Koszt przesyłki zwrotnej leży po stronie Klienta. 

Tagi