Deska splitboardowa Jones Mind Expander

 • Deska Splitboardowa Jones Mind Expander
 • Deska Splitboardowa Jones Mind Expander
 • Deska Splitboardowa Jones Mind Expander
 • Deska Splitboardowa Jones Mind Expander
 • Deska Splitboardowa Jones Mind Expander
 • Deska Splitboardowa Jones Mind Expander
 • Deska Splitboardowa Jones Mind Expander
 • Deska Splitboardowa Jones Mind Expander

Jones

męskie

1 dzień

Freeride, Freestyle, Powder

Directional

Rocker

Standard

Średnia

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka

Średnia ocena: 4.10, na podstawie: 12 ocen

Ostatnie egzemplarze!

1 951 PLN

3 251 PLN

Gwarancja najniższej ceny

Gwarancja najniższej ceny!

Wysyłka w 24h

Wysyłka w 24h

14 dni na zwrot zakupów

14 dni na zwrot zakupów

Opis

Informacje szczegółowe - deska Jones Mind Expander split

 • Alternatywny Split do backcountry. Idealny do surfingu backcountry, jazdy wśród drzew, i w puchu. Mind Expander Split został stworzony dla kreatywnych snowboardzistów, którzy tkają zwinne i zabawne linie backcountry. Zaprojektowany przez shapera surfingowego Chrisa Christensona i Jeremy'ego Jonesa. Mind Expander Split ma profil Christenson Surf Rocker i tępy nose (skrócony kształt nosa stawia mniejsze opory podczas jazdy w puch) dla niesamowitego noszenia się w puchu, oraz pełnowymiarowy tail dla zachowania freestylowego stylu i możliwości. Wyjątkowy kształt dopasowany jest do stosunkowo krótkiego promienia skrętu zapewniającego doskonałą zwrotność pomiędzy drzewami, które jak wiemy nie są z gumy. Wewnętrzne i zewnętrzne krawędzie Tech 1.0 zapewniają lepsze trzymanie na oblodzonych podejściach i twardych zjazdach. Dla zapewnienia niezrównanej sztywności skrętnej deski w trybie jazdy, Mind Expander Split posiada również system mocowania Ultra klipsów marki Karakoram o nazwie Boltless Bridge oraz nowe klipsy spinające nose i tail deski – Karakoram Tip-Lock. Nowością jest również nowy, spiekany, ultraszybki i wytrzymały ślizg 8000.

 • Biax Fiberglass - dwukierunkowy, dwuwarstwowy, zszywany laminat z włókna szklanego, który zapewnia zabawę, wybaczającą błędy i szybką jazdę.

 • Eco-Plastic Topsheet - bio-plastikowy arkusz wierzchni wykonany z fasoli Castor jest ultralekki, odporny na odpryski i zarysowania. Ponadto w znaczący sposób zapobiega przywieraniu śniegu do wierzchniej warstwy deski

 • 3D Contour Base 3.0 - freerajdowy 3D Contour Base z równoważnym 7 mm spoonem na nosie i ogonie. Spoon zaczyna się w punkcie rozpoczęcia rockera. 

 • Web Fused Carbon Reinforcement  - nowy karbonowy pakiet wzdłużnie ułożonych włókien o różnej szerokości, dopasowanych do konkretnych potrzeb danego modelu deski. Wykorzystywany głównie kolekcji desek surf w celu wyeliminowania wibracji nosa deski oraz w modelu Solution jako wzmocnienie w obrębie wiązań. Produkowany w Stanach ekskluzywnie dla marki Jones.

 • Oversized Recycled Edges - wszystkie deski Jonesa posiadają powiększone krawędzie wykonane ze stali pochodzącej z recyklingu dla dodatkowej trwałości i zachowania zrównoważonego rozwoju.

 • Recycled Rounded ABS - Nowe zaokrąglone wykończenie ścian bocznych deski, które poprawia trwałość deski, chroniąc górną warstwę od odprysków. Dostępne we wszystkich deskach split oraz modele z serii surf. 

 • Wend Natural Wax - deski Jones są gotowe do bezpośredniego użycia zaraz po odbiorze ze sklepu i są fabrycznie woskowane naturalnym woskiem Wend.

 • Super Sap Bio Resin - wszystkie deski Jonesa są zbudowane w oparciu o biologiczne, odnawialne żywice epoksydowa zamiast epoksydów na bazie ropy naftowej. Surowce używane do produkcji laminatu Super Sap Bio-Resin są produktami odpadowymi procesów przemysłowych oraz roślin. Produkcja laminatu Super Sap wymaga 33% mniej emisje gazów cieplarnianych niż konwencjonalna żywica epoksydowa.

 • Progressive sidecut - na samych końcach krawędzi promień skrętu jest stopniowo zwiększany aż do osiągniecia punktu styku z podłożem. Zapewnia to płynniejszą inicjację i wyjście ze skrętu. 
 • Traction tech – tak jak nóż o właściwym kształcie ostrza tnie chleb, tak krawędź typu Traction Tech rżnie oblodzone połacie stoku poprzez zwielokrotnienie punktów styku krawędzi ze stokiem. Jest to szczególnie ważny element dla desek z rockerem, których uniesiony nos i ogon potrzebuje dodatkowego wsparcie by pewnie wciąć się w teren i skutecznie się go trzymać.
 • Sztywność 6/10

Przeznaczenie

Shape & Profil

Mind Expander split profil

Styl jazdy: freeride, freestyle

Głównie kierunkowa jazda po przygotowanych trasach oraz poza nimi. Deska do jazdy freestyle  

Kształt deski: directional

Deska kierunkowa charakteryzuje się wydłużonym nosem deski w stosunku do jej taila. Tego typu deski sprawdzają się najlepiej podczas jazdy po przygotowanym stoku, agresywnej jeździe na krawędzi oraz poza trasami w puchu.

Profil deski: surf rocker  

 

Niestandardowy profil typu rocker tip zaprojektowany przez surfera Chrisa Christensona dla modeli Mind Expander, Mountain Surfer i Storm Chaser. Rocker zaczyna się tuż przed przednimi wiązaniami, zaś ogon deski unosi się tuż za tylnym wiązaniem. Kiedy obciążasz ogon deski, nos wynurza się z łatwością nawet z najgłębszego śniegu.

Szerokość deski: standard

Deski o standardowej szerokości przeznaczona jest dla snowboardzistów o rozmiarze stopy nie większym niż 44

Flex deski: medium 6/10

 

Ślizg: spiekany 8000

 Wykonany z UHMW bardzo wysokiej gęstości cząsteczkowej (UHMW) polietylenu oraz węgla. Ten super szybki ślizg spiekany jest łatwy w regeneracji dzięki zastosowanym materiałom

Rdzeń:  FSC™ Bamboo Surf Core

 Na nowo zaprojektowany rdzeń o potrójnej gęstości, który cechują podłużnice z drewna paulowni oraz z bambusa umieszczone w kieszeniach krawędzi dla zapewnienia ich lepszej reakcji i siły skrętu. 

                      Specyfikacja deski

Board size  154 158
Board Weight  3,1kg / 6,83lbs 3,2kg / 7,05lb
Contact Length (cm) 94 97,2
Effective Edge Length (cm) 113,0 116,2
Tip Length (cm) 40,0 40,4
Tail Length (cm) 20,0 20,4
Waist Width (cm) 25,6 26,0
Tip Width (cm) 30,0 30,5
Tail Width (cm) 28,0 28,5
Sidecut (m) 6,9 7,1
Taper (cm) 2,00 2,00
Reference Stance (cm) - -
Centered Stance (cm) 54 58
Insert Pack Splitboard Pack Splitboard Pack
Stance Setback (cm) 0,0 0,0

Poznaj swoją deskę

Wymiary deski snowboardowej określają, jak deska radzi sobie na śniegu. Specyfikacje wymiarów wszystkich modeli Jonesa są precyzyjnie dostosowane do określonych stylów jazdy. Sprawdź jak szerokość talii, flex, taliowanie, rozstaw insertów wpływają na wydajność deski, aby znaleźć najlepszą deskę dla siebie.

Wybierz idealny rozmiar deski, uwzględniając wagę ciała i rozmiar buta.

Aby wybrać między dwoma rozmiarami deski, wybierz mniejszy, jeśli Twoim priorytetem jest zwrotność i jazda freestyle. Większy zaś, jeśli koncentrujesz się na szybkiej, stabilnej jeździe na krawędzi lub w puchu. 

Board size  154 158
Weight Range (lbs/kg) 130-180 lbs. / 59-82 kg. 150-200 lbs. / 67-91 kg.
Ideal Boot Size (US/EUR) 9-11 US / 41.5-44.5 9.5-11.5 US / 42.5-45.5
Big Horn Series *
Board Waist Width (cm) 25,6 26,0
Bindings Recommended Size - -
Skins Group C C

SPOSÓB PŁATNOŚCI

 • Za pobraniem
  Za przesyłkę zapłacisz przy odbiorze.

 • Szybki przelew PayU
  Przelew z konta lub karty kredytowej

 • Wpłata na konto
  Zapłata tradycyjnym przelewem internetowym lub w urzędzie pocztowym.
  Brak opłaty po upływie 5 dni roboczych od złożenia zamówienia, oznacza anulowanie zamówienia.

 • Płatność ratalna
  Zapłata w systemie Raty PayU.

SPOSÓB DOSTAWY

 • Przesyłka kurierska
  Przesyłka zostanie do Ciebie wysłana jedną z wymienionych firm kurierskich: Inpost, DPD, GLS                              Koszt wysyłki: 16 zł, 19 zł - przesyłka przedpłacona, 19 zł, 25 zł - przesyłka pobraniowa 

REKLAMACJE

Każdy zakupiony w  produkt można reklamować z tytułu rękojmi przez okres 2 lat od zakupu produktu. Reklamacji nie podlegają uszkodzenia powstałe z winy użytkownika w wyniku niezgodnej z instrukcją obsługi i konserwacji oraz usterki wynikłe wskutek złego przechowywania, urazów mechanicznych i wypadków losowych

ZWROTY

Najdroższy Klient ma prawo do odstąpienia od umowy lub wymiany zakupionego produktu w terminie 14 dni od daty jego otrzymania. Koszt przesyłki zwrotnej leży po stronie Klienta. 

PASUJĄCE WIĄZANIA

Tagi