Deska splitboardowa Jones Carbon Solution

 • Deska splitboardowa Jones Ultra Solution
 • Deska splitboardowa Jones Ultra Solution
 • Deska splitboardowa Jones Ultra Solution
 • Deska splitboardowa Jones Ultra Solution

Jones Snowboards

męskie

1 dzień

Freeride

Directional

Hybrid

Standard, Wide

Twarda

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka

Średnia ocena: 4.96, na podstawie: 98 ocen

Ostatnie egzemplarze!

3 756 PLN

5 365 PLN

Gwarancja najniższej ceny

Gwarancja najniższej ceny!

Wysyłka w 24h

Wysyłka w 24h

14 dni na zwrot zakupów

14 dni na zwrot zakupów

Opis

Informacje szczegółowe - deska splitboardowa Jones Carbon Solution

 • Najlepszy splitboard do jazdy w każdym terenie. Idealny do technicznych linii backcountry. Nowy Carbon Solution jest przeznaczony dla najwyższej klasy riderów, którzy lubią jazdę przy maksymalnej prędkości przesuwając granice tego, co jest możliwe w backcountry. Ultra Solution posiada kierunkowy freeridowy kształt, profil typu directional rocker i sztywny flex, który sprawia, że jest on najbardziej stabilną i responsywną deską splitboardową w linii Jonesa. Na ten sezon Ultra Solution otrzymał całkowicie przeprojektowany kształt poprzez zastosowanie po raz pierwszy w desce typu split kształtu 3D o nazwie 3D Contour Base 3.0. Zwężający się kształt deski ku tyłowi zanurza jej ogon w puchu, zapewniając łatwiejsze unoszenie się nosa, tym samym lepsze noszenie i jej pływalność. Kształt nosa 3D Contour Base sprawia, że każdy skręt jest łatwiejszy i płynniejszy. Aby uzyskać dodatkową responsywność, w modelu tym zastosowano rdzeń FSC ™ Ultra, warstwą wierzchnią z forniru jesionowego FSC ™ i podwójne karbonowe wzmocnienia wzdłużne. Technologia zewnętrznych i wewnętrznych krawędzi Traction Tech 3.0 zapewniającą dodatkową przyczepność krawędzi przy podchodzeniu jak i przy zjazdach. Ultra Solution wykorzystuje również technologię montażu klipsów splitboardowych Boltless Bridge zaś nowość na sezon 21/22 jest zastosowanie nowych klipsów spinających części deski firmy Karakoram o nazwie 3C, stosowanych wyłącznie w deskach splitboardowych marki Jones. Są one ultralekkie z trzypunktowym systemem napinania.

 • Konstrukcja Ultra - to nowa definicja tego, co jest potrzebne do zbudowania deski snowboardowej. Przetestowaliśmy każdy centymetr deski, aby precyzyjnie umieścić materiały dokładnie tam, gdzie są potrzebne, jednocześnie eliminując wszelkie niepotrzebne dodatki. Połączenie tych innowacyjnych technik konstrukcyjnych z superlekkimi drewnianymi rdzeniami i włóknem węglowym zapewnia rewolucyjne rezultaty. Deski serii Jones Ultra to najlżejsze, a jednocześnie najbardziej wytrzymałe deski snowboardowe na świecie.
 • Konstrukcja Fusion Carbon - to szczyt nowoczesnej technologii snowboardowej. Ekskluzywna konstrukcja marki Jones, łączenia wielu warstw włókien węglowych, tworząc najbardziej trwałe i responsywne deski snowboardowe, jakie kiedykolwiek były testowane przez konstruktorów Jonesa.
 • Ślizg Ultra Base -nowy, ekskluzywny ślizg marki Jones, który ustanawia nowe standardy wydajności. Laboratoryjne wyniki i testy na śniegu pokazują, że posiada on 25% lepsze wchłanianie wosku, lepszy poślizg na mokrym śniegu i lepszą trwałość podczas szlifowania. Podwojona została również ilość wosku oraz jego struktura oraz działanie w szerszym zakresie warunków pogodowych.
 • Textured Eco-Plastic Topsheet - Bio-plastikowy arkusz wierzchni wykonany z włókien fasoli Castor o subtelnej teksturze dla zwiększenia trwałości jest ultralekki, odporny na odpryski i zarysowania. Ponadto w znaczący sposób zapobiega przywieraniu śniegu do wierzchniej warstwy deski.

 • Freeridowy 3D Contour Base z równoważnym 7 mm spoonem na nosie i ogonie. Spoon zaczyna się w punkcie rozpoczęcia rockera. 

 • Power Basalt Stringers - owa, zrównoważona warstwa wzdłużnych włókien wzmacniających wykonana w 100% z naturalnego materiału jakim jest bazalt, co znacząco poprawia reakcję skrętną i transferuje energię deski z pomiędzy stup po same końce deski w celu eliminacji drgań nosa i ogona deski.

 • Oversized Recycled Edges - wszystkie deski Jones’a są posiadają powiększone krawędzie wykonane ze stali pochodzącej z recyklingu dla dodatkowej trwałości i zachowania zrównoważonego rozwoju.

 • Recycled ABS - tworzywo ABS jest niestety niezbędnym złem w produkcji desek snowboardowych. Jones do produkcji tego tworzywa wykorzystuje wyłącznie plastik pochodzący z recyklingu.

 • Wend Natural Wax - deski Jones są gotowe do bezpośredniego użycia zaraz po odbiorze ze sklepu i są fabrycznie woskowane naturalnym woskiem Wend.

 • Super Sap Bio Resin - wszystkie deski Jonesa są zbudowane w oparciu o biologiczne, odnawialne żywice epoksydowa zamiast epoksydów na bazie ropy naftowej. Surowce używane do produkcji laminatu Super Sap Bio-Resin są produktami odpadowymi procesów przemysłowych oraz roślin. Produkcja laminatu Super Sap wymaga 33% mniej emisje gazów cieplarnianych niż konwencjonalna żywica epoksydowa.

 • Rdzeń Ultra Split Core - rdzeń z pełnego drewna o potrójnej gęstości, wyposażony w twarde, bambusowe podłużnice dla zwiększenia popu i trwałości oraz paulowni dla zredukowania jego masy. Jest on specjalnie wyprofilowany aby zapewniał stabilne i przyjemne czucie deski. Bardziej miękki między stopami, co ułatwia inicjację skrętu i  sztywniejszy na nosie i tailu, co zapewnia stabilność podczas jazdy po nierównym terenie i podczas lądowania. 
 • Tapered shape - zwężający się tail, który jest węższy od nosa o 12,5 mm, skutecznie zatapia ogon deski w puchu co znacznie poprawia jej float i manewrowość.
 • Forever flex - to nowy proces produkcyjny, który stabilizuje flex i rocker deski na cały okres jej użytkowania.

 • Karakoram Ultra clips - deski splitboardowa Jonesa posiada najwyższej jakości klipsy Ultra marki Karakoram. Klipsy te zwiększają sztywność skrętną deski i zapewniają doskonałe połączenie z prostymi klipsami blokującymi końce deski.

Przeznaczenie

Flagship.jpg

Shape & Profil

Profile 3D Contour Base 3.0 split

Kształt 3D Contour Base split

3D split base

Styl jazdy: freeride

Głównie kierunkowa jazda po przygotowanych trasach oraz poza nimi. 

Kształt deski: directional

Deska kierunkowa charakteryzuje się wydłużonym nosem deski w stosunku do jej taila. Tego typu deski sprawdzają się najlepiej podczas jazdy po przygotowanym stoku, agresywnej jeździe na krawędzi oraz poza trasami w puchu.

Profil deski: directional rocker  

 

Hybrydowy profil rocker/camber charakteryzuje się dłuższym rockerem na nosie deski niż na ogonie i camberem między wiązaniami. Podniesiony nose deski, dzięki zastosowaniu rockera, unosi ja i poprawia zwrotność podczas gdy camber pomiędzy stopami zapewnia znakomite trzymanie krawędzi i reaktywność.

Szerokość deski: standard, wide

Deski o standardowej szerokości przeznaczona jest dla snowboardzistów o rozmiarze stopy nie większym niż 44Deski wide przeznaczone są dla riderów o rozmiarze stopy 45 i większym

Flex deski: stiff 10/10

Ślizg: Ultra Base

Wykonany z UHMW bardzo wysokiej gęstości cząsteczkowej (UHMW) polietylenu oraz węgla. Ten super szybki ślizg spiekany jest łatwy w regeneracji dzięki zastosowanemu materiałowi.

Rdzeń:  FSC™ Ultra Split Core

Najwyższej jakości rdzeń drewniany o podwójnej gęstości w proporcji paulowni do topoli jak 2:1, co stanowi o jego niskiej wadze.

.

Product Size Weight_Range (lbs/kg) Bindings Recommended Size Weight / Production tolerance +/- 15% Big Horn Series Effective Edge Length Nose Length (cm) Tail Length (cm) Nose Width (cm) Waist Width (cm) Tail Width (cm) Taper Sidecut (m) Reference Stance (cm) Centered Stance (cm) Setback (cm)
158 130-180 lbs / 59-82 kg S/M 2,7 kg / 5,9 lbs 117.6 32.7 18.7 29.4 24.9 28.1 1.2 8.5 60 58 30
161 140-190 lbs / 64-86 kg S/M 2,8 kg / 6,1 lbs 120 33 19 29.57 25.2 28.34 1.2 9.1 60 58 30
162w 160-210 lbs / 73-95 kg M/L 2,9 kg / 6,3 lbs Big Horn Series 121 33 19 30.65 26.3 29.43 1.2 9.3 60 58 30
164 160-210 lbs / 73-95 kg M/L 2,9 kg / 6,3 lbs 122.6 33.2 19.2 29.86 25.4 28.63 1.2 9.3 60 58 30
165w 160-210 lbs / 73-95 kg M/L 3,1 kg / 6,8 lbs Big Horn Series 123.4 33.3 19.3 31.07 26.6 29.84 1.2 9.4 60 58 30

SPOSÓB PŁATNOŚCI

 • Za pobraniem
  Za przesyłkę zapłacisz przy odbiorze.

 • Szybki przelew PayU
  Przelew z konta lub karty kredytowej

 • Wpłata na konto
  Zapłata tradycyjnym przelewem internetowym lub w urzędzie pocztowym.
  Brak opłaty po upływie 5 dni roboczych od złożenia zamówienia, oznacza anulowanie zamówienia.

 • Płatność ratalna
  Zapłata w systemie Raty PayU.

SPOSÓB DOSTAWY

 • Przesyłka kurierska
  Przesyłka zostanie do Ciebie wysłana jedną z wymienionych firm kurierskich: Inpost, DPD, GLS                              Koszt wysyłki: 16 zł, 19 zł - przesyłka przedpłacona, 19 zł, 25 zł - przesyłka pobraniowa 

REKLAMACJE

Każdy zakupiony w  produkt można reklamować z tytułu rękojmi przez okres 2 lat od zakupu produktu. Reklamacji nie podlegają uszkodzenia powstałe z winy użytkownika w wyniku niezgodnej z instrukcją obsługi i konserwacji oraz usterki wynikłe wskutek złego przechowywania, urazów mechanicznych i wypadków losowych

ZWROTY

Najdroższy Klient ma prawo do odstąpienia od umowy lub wymiany zakupionego produktu w terminie 14 dni od daty jego otrzymania. Koszt przesyłki zwrotnej leży po stronie Klienta. 

Tagi